Sbírka na chod BXclubu.com

Autor: marty <marty@bxclub.com>, Téma: Novinky, Vydáno dne: 04. 01. 2021

Vážení příznivci BXclubu, 

 

  Rok s rokem se sešel a již je to sedmnáctý  rok, co tento bxclub byl spuštěn.

   V článku najdete další informace, včetně dodatků...Jistě víte, že členství v tomto clubu je pro vás zcela zdarma. Programování a správnou funčnost těchto stránek většinou provádím já sám, což je také zdarma.  Jenomže u chodu těchto webových stránek (včetně webové adresy www.bxclub.com ) tomu tak není. Je to zpoplatněno. Není to sice závratná částka, a ani tajná. Je to 2200 Kč za webový prostor pro bxclub,  včetně webové adresy www.bxclub.com .

Tímto tedy již podesáté otvírám sbírku na další rok chodu BXclubu.
Teď podrobnější informace k této sbírce:
Potřebujeme vybrat celkem 2200Kč.
Přispívání je dobrovolné, a není podmíněno žádnou další výjímkou, či znevýhodněním pro ostatní, tzn. že nikdo, kdo by nepřispěl, nebude za to vymazán z našeho clubu, a nebude mít žádné jiné postihy.
Přispět může každý jakoukoliv částkou.
U částky 2200Kč se sbírka sama zastaví, a pokud náhodou se tato částka překročí, tak tento přebytek bude uschován do dalšího platebního období pro BXclub. (tj. na přístí rok).
Zde je formulář pro tuto sbírku a také seznam  členů BXclubu, kteří již přispěli.


PS: Na závěr tohoto článku malá roční statistika:
K dnešnímu dni je na BXclubu registrováno  členů 83 (min. rok 84),  z toho je 75 členů aktivních (min. rok 66), a ostatní se již půl roku roku nepřihlásili.
Za rok 2020 byl BXclub navštíven
2 479x (loni 36 724x) ,
 shlédnuto bylo 32 481 stránek (loni  231 484) .
Nejčastější operační systém je se 69,3% Windows , druhý je s 25,2%Linux  a třetí  Macintosh s 1,6%.
Nejčastější prohlížeč je  s 66,4% Google chrome, druhý je Firefox s15,8%  a třetí je Internet Explorer 10,4%.
Celkem z www.bxclub.com bylo staženo  635 MB dat. (loni 23,35GB)
 

Nicméně na závěr pár důležitých informací:

1) Počet členů samozřejmě klesá i proto, že naše BXka jsou již pomalu veteráni a lidé jdou do novějších modelů

2) Vzhledem k tomu že nás je tu opravdu jen pár, může se stát, že se potřebná částka nevybere (nebo alespoň 2/3 částky).

V ten okamžik budu hodně uvažovat o migraci ze stávajícího hostingu s plnou podporou a každodenním zálohováním na nějaký jiný, nejlépe free hosting. Což by ale znamenalo, že  veškerá data tzn forum, fotky, no prostě vše (např v případě poruchy hostingu) by bylo  nenávratně pryč.  A to samozřejmě bez jakékoliv náhrady. Už jsem to jednou zažil a věřte, že to není nic příjemné, vracet server např o 3/4 roku zpět.  Já osobně nebudu mít čas to zálohovat ručně. Lépe řečeno:  na 100%  na to opět zapomenu.

Takto v podstatě byl ukončen server www.seicentoclub.cz , na který se lidé nechtěli skládat, a po výše zmíněné ztrátě dat z freehostingu jsem celý club zastavil a ukončil.

3) Ačkoliv už BXko dávno nemám,  tak tento server udržuji nejen z nostalgie, protože jsem ho měl rád (to houpání mi dodnes chybí), ale i proto, že zde je skělá parta lidiček.

4)Nicméně i přesto jsem BXclub přesunul na bezpečnější hosting s lepší podporou včetně https a případné návrhy, rady tipy atd. můžeme probrat na fóru.