Jak bylo na 5. letním sraze ve Strachotíně?

Autor: marty <marty@bxclub.com>, Téma: Srazy a setkání, Vydáno dne: 15. 09. 2009

Pokusím se v rychlosti něco málo sepsat. Už je to více než týden, takže článeček bude kraťoučký....

Je sobota ráno, a já místo abych spal anebo místo toho abych jel na Porsche sraz kde sem byl pozvany, jsem s Katjou vyrazil na Jižní moravu do Strachotína kde Marv a Lupina pořádali 5. letní sraz BXclubu.

Cestou se k nám v Olomouci připojil Reichd s manželkou a tak jsme jeli hezky za sebou až na místo srazu. Sice ani jeden jsme nejeli BXkem, ale to nehraje žádnou roli. :-)

Cestu jsem znal z loňska a tak nebyl žádný problém s orientací. V kempu při našem příjezdu již bylo velice živo. Bylo tam plno lidiček, většinu  z nich samozřejmě znám, ale byli tam i noví členové a musím říct že i teď nevím kdo je (byl) kdo...

autobenex1

Ale to je nepodstatné. Již probíhala registrace tak jsme se šli také zaregistrovat.  Mezitím přijížděli další auta, mimo jiné (fialová)Simča s Martinem a jejich kamarádem, Diesel, a jiní.

Následně proběhlo přivítání nas všech co jsme dorazili včetně našich polských přátel v čele s Browarem, (který opět zajistil polskou vypravu na náš sraz) a následoval výčet plánu na dnešní den co pro nás organizátoři srazu pripravili .  Po přivítání  nastala hodinka a půl na oběd a vzájemné prohlížení našich aut a tak jsme v podstatě měli prostor na výběr co s volným časem než odjedeme na spanilou jízdu spojenou se soutěžemi.

Na obědě jsme si pochutnali na smaženém sýru, někteří na guláši a hurá zpět do kempu. Tam jsme se seřadili a vyrazili na jízdu po okolí Pálavy.

jizda

 Cestu organizátoři vybrali pěkně, a tak jsme se mohli kochat jak vinicemi, tak pěkným prostředím okolo naší trasy.

Dojeli jsme na letiště, které bylo pronajaté pro nás. Jaké bylo mé ořekvapení, když bylo plné dětí. Hned mi bylo jasné že tam mají drakiádu. Naštěstí se vše hned vysvětlilo...Lidi z drakiády tam byli už jen tak a pouštěli si draky ze zábavy, nikoliv už soutěžně. Šlo vidět že byli obeznámeni o nás a tak jak nás viděli, ihned poslusně aniž by jim někdo něco říkal, tak si dráčky zabalili a odjeli, čímž letiště zůstalo jen pro nás. Mezitím naši členové "znásilnili" místního prodavače párků, klobás a kaprů, aby zůstal během naší akce a prodával dál :-) Samozřejmě že zůstal, hihi...

sprint

Tak jsme se vrhli na sprinty. Odměřili jsme 300 metrů, já dostal stopky a šel měřit.  Sprinty proběhly bez sebemenších potíží a poté se jel slalom. Ten už jelo jen pár lidí, takže tato soutěž byla rychle hotova.


stiblos

Z letiště jsme pokračovali zpět do kempu (někteří odjeli už po sprintu, neboť kemp je od letiště jen cca 1 km), kde následovala večeře a pak se všichni těšili na výsledky soutěží. Bohužel tyto výsledky byly vyhlášeny poněkud později než jsme všichni očekávali.

Nakonec jsme se dočkali a bylo vyhlašování výsledků a rozdávání cen za soutěže.  Po předání cen a vyhlášení výsledků, jsem musel odjet domů, neboť jsem byl vázán dalším plánem na neděli, zatímco ostatní se natěšeně připravovali na večerní posezení.

vecer

Nesmím také zapomenout podějovat  Bobanovi, který zajistil věcné dárky u firmy AUTOBENEX  (www.autobenex.cz ), jejíž zástupce byl na našem sraze taktéž. A samozřejmě velký dík patří i Marvovi a Lupině, kteří tento sraz pro nás zorganizovali.

Tolik asi vše co jsem v rychlosti napsal. A závěr?  Bylo fajn, dobří lidé okolo, nepršelo, co chtít víc? Snad jen to ať i přístě se sraz podaří.

Ahojte marty

PS: na závěr malá statistika:

Přijelo 35 aut a ??? lidí .... otazníky doplnim a taky i soupis zucastnenych az mi jej lupina posle.