BXCLUB, jeho historie...

Autor: administrator <marty@bxclub.com>, Téma: Historie Citroënu, Vydáno dne: 24. 06. 2005

Než začnu psát, chci říct, že vše zde uvedené je čistě můj názor. Veškerá fakta zde uvedená se holt stala. Cílem tohoto článku není někoho špinit, ale popsat historii BXclubu. Proto je zde napsáno vše od vzniku a založení Bxclubu až po současnost.....

V roce 2000 jsem si koupil své první Bxko. A tak jak většina z vás jsem začal na netu hledat informace co se BX týká. A našel jsem stránky BXclubu. Ano již tenkrát byl BXclub. Založil jej v roce 1997 Jozef Izakovič. V době, kdy jsem tento club objevil, už celkem dlouho nebyl
aktualizován. (asi 3 měsíce). Kontaktoval jsem pana Izakoviče a on mi sdělil, že BXclub nejspíše zanikne, neboť již delší dobu pracuje v Rakousku a na internet nemá čas. Navíc mu bylo BXko ukradeno, což mu jistě motivaci pro pokračování funkčnosti  BXclubu nepřidalo. Nabídl mi, abych  převzal komplet celý BXclub včetně dat  a jako nový administátor a majitel BXclubu si jej zprovoznil dle svého uvážení.

 
Bxclub jsem převzal a nastaly mi povinnosti jej oživit. Jak si teď vzpomínám,  sedával jsem u PC Pentium 133 a pomocí FRONTPAGE ( který jsem viděl poprvé v životě) jsem začal rozjíždět BXclub a snažil se dodat stránkám nový život. No, a celkem pomalinku jsem začínal BXclub oživovat a rozvíjet . Rozjelo se forum, příspěvky do anket také přibývaly, atd., atd. ….

 
Po téměř dvou letech provozu mne oslovil jeden člověk ( byl to tief)  s tím, že by se rád podílel při programování Bxclubu. Ukázal mi pár návrhů, jak by stránky graficky a funkčně upravil. Vzhledem k tomu, že i na mém BXclubu byl dost aktivní v psaní příspěvků do fóra a  grafické návrhy rovněž nevypadaly zle, dohodli jsme se.  Tief se stal druhým adminem a programátorem webových stránek . Začátek naší spolupráce nevypadal zle. Domluvilo se pár podmínek, kdejsem já měl na starosti - chod BXclubu a organizaci a tief programování. Vy, kteří jste tu již od prvopočátku BXclubu, si to jistě pamatujete. Uspořádal se nultý sraz, za rok pak první velký letní….


Bohužel ale problémem byla tzv. demokracie na BXclubu a jeho financování. Byl jsem proti tomu, aby klub fungoval bez žádných pravidel. Postupně začala vládnout taková „demokracie“, která přerostla v anarchii, až spousta lidí měla strach cokoli říct , anebo přesně naopak, hádali  se včetně používání  vulgární výrazů..  A finance? Toto je asi zbytečné už teď řešit, protože způsob financování, tak jak probíhal, nebyl řešen nejvhodněji.  Tyto problémy vyústily až do situace, kdy další spolupráce byla nemožná.  Navíc jednoho dne bez mého vědomí byl celý bxclub přestěhován na novou adresu, přičemž na stávající adrese www.bxclub.com zůstal pouze odkaz o tom, že proběhlo přestěhování.


Ponechme tedy historii vlastnímu osudu.  Zde se znovu právě rozjel staronový Bxclub. Můžeme se společně těšit na příjemnou atmosféru, technické rady, spousty článku o našich autech a příští rok i na v pořadí druhý letní sraz bxclubu!